Енергетична криза в Ірані досягла критичної точки – NYT

Читать на русском
Іран, незважаючи на величезні запаси енергоресурсів, опинився в серйозній енергетичній кризі, що загрожує зупинкою промисловості та масштабними відключеннями електроенергії.
Фото: getty images

Іран, маючи одні з найбільших запасів природного газу та нафти в світі, потрапив у складну енергетичну кризу. Автомагістралі та торгові центри опинилися в темряві, а промислові підприємства були відключені від електрики, що спричинило майже повну зупинку виробничих процесів.

Про це повідомляє The New York Times.

Потужність ядерної енергетики у країнах світуНа інфографіці – потужність ядерної енергетики у країнах світу. В Україні потужність складає 13,8 ГВт, майже половина припадає на Запорізьку АЕС.

Як відомо, урядові установи в країні тимчасово закрилися або працюють за скороченим графіком, школи переведено в онлайн-формат, а автомагістралі та торгові центри залишилися в темряві. Промисловість зупинена через відсутність електрики, що призвело до різкого скорочення виробництва.

Ця криза виникла на фоні багаторічних санкцій, поганого управління, старіючої інфраструктури та низької ефективності споживання енергоресурсів, а також атак з боку Ізраїлю. В результаті майже весь минулий тиждень Іран був відключений від енергопостачання для економії ресурсів.

Президент Ірану Масуд Пезешкіан, звертаючись до нації, зазначив, що країна стикається з серйозним дисбалансом енергоресурсів, що може призвести до масштабної кризи. За словами урядовців, дефіцит газу в країні становить близько 350 млн кубометрів на день, що змусило владу вибирати між відключенням газу в житлових будинках або на електростанціях, вибір припав на останнє.

Невдовзі було відключено 17 електростанцій, а решта працювала на обмеженому режимі. Офіційна енергокомпанія Tavanir попередила виробників про можливі багатоденні відключення електроенергії, що серйозно вплине на промисловість.

Ситуація в Ірані має катастрофічний характер, зниження виробництва може становити від 30% до 50%, завдавши збитків на десятки мільярдів доларів. Економісти пов'язують кризу з низкою проблем, зокрема, з відсутністю інвестицій у модернізацію енергетичного сектору через міжнародні санкції, а також корупцією та неефективним використанням ресурсів.

Нагадаємо, Ізраїль під час удару по Ірану наприкінці жовтня знищив діючий надсекретний дослідницький центр з розробки ядерної зброї.

Згодом у ЗМI повiдомили, шо після масштабної атаки Ізраїлю на іранську протиповітряну оборону у жовтні, Іран залишився практично беззахисним перед можливими новими ударами, що створює термінову дилему для США та їхніх союзників.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: