Міноборони України вже розробило законопроєкт про демобілізацію. Але тепер потрібно опрацювати механізми, за якими зможуть замінити таку велику кількість бійців на фронті.
Про це заявив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній раді у п'ятницю. Трансляцію вів у YouTube депутат Олексій Гончаренко.
За словами Гаврилюка, відповідний законопроєкт уже розроблено. І наразі опрацьовуються механізми для того, щоб зрозуміти, яким чином можна замінити велику кількість людей, які підлягатимуть демобілізації.
«Пропрацьовуються нові форми та способи ведення бойових дій. І якщо так чесно говорити, то нам потрібно для цього ще три місяці», – сказав він.
Гаврилюк додав, що для того, щоб законопроєкт подати до Ради, необхідно створити умови, щоб реалізація цього закону не призвела до «зникнення держави Україна».
Зазначимо, спочатку питання про демобілізацію було поставлено прем'єру Денису Шмигалю, який також сьогодні виступав у Раді, але він переадресував його військовому командуванню – Міноборони та Генштабу ЗСУ.
Нагадаємо, 11 квітня 2024 року Верховна рада ухвалила закон про мобілізацію. Тоді ж парламент зобов'язав Кабмін (зокрема, Міноборони) напрацювати протягом восьми місяців законопроєкт про демобілізацію.
Минулого року у листопаді комітет Ради не підтримав демобілізацію обмежено придатних осіб до 25 років.
У грудні в Міноборони заявили, що законопроєкт про демобілізацію фактично розроблений і готовий, однак реалізувати таку ініціативу поки неможливо.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»