Рада зробила відкритими для журналістів засідання комітетів

Читать на русском
Верховна рада ухвалила законопроєкт, який відкриє для громади та журналістів засідання парламентських комітетів.
Фото Слово і діло

Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт, який передбачає відкриті засідання комітетів ВР для працівників медіа та громадськості.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у вівторок, 14 січня.

Рейтинг свободи преси: яке місце посідають країни зі збройними та політичними конфліктамиЯке місце у рейтингу свободи преси посідають країни, які перебувають у стані збройного чи політичного конфлікту – на інфографіці.

«Рада підтримала №11321 про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації. За – 286», – написав він.

Згідно з законопроєктом, журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, бути присутніми на заходах, що проводяться в режимі відеоконференції, та бути особисто прийнятим у розумні терміни їх посадовими та службовими особами.

Також комітети Ради повинні інформувати громадськість про свою діяльність, зокрема, шляхом оприлюднення плану роботи, розкладу засідань комітетів, порядку денного засідань комітетів, проектів актів та прийнятих комітетами актів, протоколів, стенограм засідань комітетів та слухань у комітетах, відеозапису відкритих засідань комітетів на своїх веб-сторінки.

Порядок денний засідань комітетів та проєкти актів, заплановані для розгляду на такому засіданні, оприлюднюються не пізніше ніж за 24 години до початку засідання комітету, акти комітетів, прийняті за результатами підготовки законопроектів до розгляду в першому читанні, оприлюднюються не пізніше ніж п'ять робочих днів з дати завершення засідання комітету, зазначено у документі.

Крім того, комітети мають забезпечувати пряму трансляцію відкритих засідань. Відеозаписи трансляцій повинні оприлюднюватися не пізніше ніж протягом 24 годин з часу завершення засідання Комітету та залишаються безстроково у вільному доступі.

Для журналістів, працівників медіа, акредитованих при Раді, додаткова акредитація для відвідування засідань комітетів не проводиться.

Нагадаємо, у грудні минулого року правозахисники закликали Верховну раду не ухвалювати законопроєкт №10242 про посилення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що обробляється у публічних електронних реєстрах.

Раніше ми писали про те, яке місце посідають країни зі збройними та політичними конфліктами у рейтингу свободи преси.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: