В Україні у 2024 році найбільш затребуваними були робітничі професії – будівельник, сантехнік, електрик, слюсар, зварювальник, швачка та інші кваліфіковані фахівці.
Про це повідомляє Служба зайнятості.

Найрідше роботодавці шукали таких фахівців як чистильник димарів, сортувальник немитої вовни, годинникар міської ратуші або барвник дзеркал.
Топ-7 найрідкісніших професій на ринку праці України виглядає так:
- апаратник вирощування дріжджів (загалом 12 вакансій за рік). Апаратник розмножує, годує та вирощує дріжджі, контролює температуру та вологість, відбирає та завантажує їх у бродильні чани. Бере проби, дозує та відпускає дріжджі на виробництво.
- Настроювач піаніно та роялів (5 вакансій). Серед вимог, які ставили роботодавці до претендентів на посаду, – точне налаштування піаніно та роялів на стандартну висоту тону за камертоном. Крім того, до обов'язків фахівця входить усунення дефектів та реставрація.
- Халвомісильник (4 вакансії) – ця професія поєднує фахівців, які готують східні десерти з горіхів та цукру.
- Натурник (4 вакансії). До представників це професії суворі вимоги, наприклад, виражена фізично-пластична будова тіла, мімічний вираз обличчя, вміння демонструвати поставлені пози в одязі та в оголеному вигляді, бути гнучкими та пластичними, стояти нерухомо по кілька годин.
- Бутафор (3 вакансії). Ці майстри малюють ескізи, а потім створюють муляжі предметів, які згодом використовують у театрі чи кіно.
- Пастижер (дві вакансії) – це фахівець, що створює перуки, шиньйони, брови, вуса та бороди для театру, кіно чи fashion-індустрії.
- Ембріолог (одна вакансія) – це фахівець у галузі репродуктивної медицини.
Нагадаємо, у Службі зайнятості пояснили, чому в Україні різко зменшилась кількість зареєстрованих безробітних.
З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, скільки українців отримували допомогу з безробіття у кризові роки.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»