Європейський Союз готується переглянути дію надзвичайних торговельних заходів, які відкрили ринок для української продукції, і планує скоротити її імпорт після червня.
Про це заявив єврокомісар із питань сільського господарства Крістоф Гансен в інтерв'ю AFP.

За його словами, Брюссель прагне «досягти нової угоди» перед завершенням нинішніх торговельних пільг.
«Переговори мають бути швидкими. ЄС готовий до діалогу, і він має відбутися в найближчі тижні», — зазначив Гансен.
Він підтвердив, що імпортні квоти будуть зменшені порівняно з тимчасовою лібералізацією, запровадженою після вторгнення росії в Україну у 2022 році.
Як вiдомо, ЄС тоді скасував мита на українські товари, аби підтримати Київ, чий морський експорт зазнав значних обмежень через війну. Однак європейські фермери неодноразово скаржилися на конкуренцію з боку дешевшої української продукції, що виробляється за менш жорсткими екологічними та трудовими стандартами.
Минулого року Євросоюз запровадив обмеження на імпорт цукру, птиці, яєць та кукурудзи, щоб заспокоїти невдоволення фермерів.
«Ми бачимо, що ці заходи викликали проблеми, особливо в деяких країнах-членах», — визнав Гансен, додавши, що більшість держав ЄС не підтримують подальше продовження безмитного режиму.
Якщо чинні правила не будуть поновлені після червня, торгівля між ЄС і Україною повернеться до умов угоди про асоціацію.
«Найкращим варіантом було б укласти довгострокову угоду з Україною, яка включатиме узгодження виробничих стандартів», — підсумував Гансен.
Нагадаємо, Європейський союз із 2 липня 2024 року ввів мита на українські яйця та цукор через перевищення обсягів імпорту.
А у травнi минулого року Європейський Союз схвалив продовження торговельного безвізу з Україною ще на рік.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»