Зрозуміло, що будуть спроби оскаржити рішення. Нюанс у тому, що вибори вже почалися. Поки на порядку денному процедурні питання. Члени ЦВК ставили питання з приводу закупівель, вони можуть не встигнути. Це несе значно більшу загрозу, ніж судове оскарження.
Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив політолог Олексій Якубін.
«Ключові політичні сили за дострокові вибори. Ба більше, навіть ті, хто виступав проти, погодилися, що братимуть участь у виборах. Тобто це означає, що вибори все-таки выдбудуться. Так, паралельно БПП і НФ говорять про оскарження, але сам виборчий процес ніхто з цих політсил не заперечує», – зазначив Якубін.
Найбільшою загрозою тому, щоб вибори відбулись організовано, зараз є процедурні моменти, пов'язані із закупівлями, роботою ЦВК, забезпеченням самого виборчого процесу, уточнив він.
За його словами, в літній період проводити вибори ризиковано. Частина людей або у відпустках, або зайняті іншими питаннями.
«Тобто ключове питання в мобілізації явки. Це може бути як зі знаком плюс, так і мінус. В плюс, якщо люди зможуть приділити увагу політичним перипетіям, а мінус – хтось може не прийти на дільницю, оскільки це період відпусток», – пояснив політолог.
На його думку, одним зі стимулів може бути те, що після президентських виборів у суспільстві посилився запит на альтернативу, навіть з останньої соціології це видно. Так, рейтинги змінюватимуться, але вже видно, що є запит на оновлення.
«Парламентські питання також відображатимуть запит на альтернативу. Після президентських виборів, суспільство потребує не просто інших облич у політиці, а іншої політики», – резюмував Олексій Якубін.
Як відомо, Центральна виборча комісія України оголосила про початок кампанії з дострокових виборів до Верховної ради з 24 травня.
Раніше «Слово і Діло» розібралося, хто як голосував за перші ініціативи Зеленського.
Також «Слово і Діло» дізналося, що Мін'юсту має шанси домогтися через суд звільнення Богдана з посади глави АП.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA