Якщо військовозобов'язаного доставили до ТЦК для перевірки документів, він має право на зв'язок, відібрати телефон у нього не мають права. Однак, приміщення ТЦК є режимним об'єктом, використання мобільних телефонів можуть обмежити.
Про це повідомила заступник начальника РТЦК та СП у Києві Лариса Козак під час брифінгу у вівторок, 14 січня.
«Забирати засоби стільникового зв'язку територіальні центри комплектування не мають права. Але треба враховувати, що саме приміщення РТЦК – це режимний об’єкт, там проводиться робота відповідно і з документообігом певного категорованого грифу. Також там є відповідні бази, комп’ютери, які теж мають обмежений доступ», – сказала Козак.
За її словами, законною вимогою співробітника ТЦК або військовослужбовця буде визначити місце спілкування для військовозобов'язаного громадянина у приміщенні.
«Таке приміщення у кожному районному ТЦК має бути, тому забрати засоби стільникового зв'язку неможливо. РТЦК такого права не має. Обмежити – так», – додала Козак.
Зазначимо, днями суспільний резонанс набула ситуація у Києві, коли чоловіка на вулиці затримали представники ТЦК та забрали його без можливості передати ключі знайомим. У квартирі у чоловіка лишився кіт, який просидів без їжі шість днів. У ситуацію втрутився «ЗооПатрульUA» та поліція. За словами самого чоловіка, співробітники ТЦК ніяк не реагували на прохання дати телефон, щоб розповісти про ситуацію або передати ключі для порятунку тварини. З дозволу чоловіка двері у квартиру вибили, зараз кіт проходить реабілітацію у клініці.
Нагадаємо, минулої осені і до сьогодні співробітники ТЦК влаштовують рейди в різних містах України. При цьому досить часто відбуваються конфлікти за участю ТЦК та цивільних.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».