Шкарлет Сергій Миколайович
- Міністр освіти і науки України
Досьє
Народився 19 жовтня 1972 року в місті Коканд Ферганської області, Узбекистан.
1995 р. – інженер-конструктор Ніжинського НВК «Прогрес».
1996 – 1998 рр. – викладач кафедри економетрії обліку і аудиту в Чернігівському технологічному інституті.
2000 р. – захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему «Економічне управління інноваційною підприємницькою діяльністю в галузі створення програмного забезпечення».
1998 – 2001 рр. – працював старшим викладачем кафедри економетрії обліку і аудиту в Чернігівському державному технологічному університеті.
1999 – 2003 рр. – проректор з навчально-виховної роботи у Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету (за сумісництвом).
2001 р. – ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая.
2003 р. – отримав вчене звання доцента на кафедрі економетрії, обліку і аудиту.
2005 – 2008 рр. – навчався та захистив дисертацію в докторантурі Національного авіаційного університету за спеціальністю «Економіка та управління підприємствами». У жовтні 2008 року отримав вчене звання професора по кафедрі менеджменту.
2006 р. – професор кафедри менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая.
З 2010 р. – ректор Чернігівського державного технологічного університету.
25.06 – 17.12.2020 р. – виконувач обов'язків Міністра освіти і науки України.
З 17.12.2020 р. – Міністр освіти і науки України.
Освіта
Київський політехнічний інститут, факультет прикладної математики за спеціальністю «Математичне забезпечення системи автоматизації», 1995 р., спеціаліст. Фінансово-економічний інститут при Чернігівському технологічному інституті, спеціальність «Облік і аудит», 1996 р.
Новини
Про те, чому звільнили міністра освіти Шкарлета і що змінить призначення головою МОН Оксена Лісового – у матеріалі Слово і діло
Найдовше на посаді міністра освіти був Василь Кремень, найменше – Ганна Новосад. Докладніше – на інфографіці.
Верховна рада сьогодні 295 голосами звільнила Сергія Шкарлета з посади міністра освіти та науки.
Після прийняття їх відставки на ці посади нових міністрів буде призначено невідкладно з моменту отримання відповідного подання.
Денис Шмигаль заявив, що наступного тижня Шкарлет та Рябікін будуть відправлені у відставку.
Для цьогорічних випускників знову буде проведено мультипредметний тест. Він проходитиме у дві сесії. Два предмети обов'язкові і один на вибір, тривалість тесту складе 180 хвилин.
Сергій Шкарлет заявив, що майже всі заклади освіти в Україні готові до опалювального сезону.
Сергій Шкарлет розповів, що внаслідок масовоних ракетних атак росії по Україні 10-11 жовтня постраждали 38 закладів освіти.
У понеділок, 10 жовтня, ворожі війська завдали ракетного удару по центру Києва - в результаті постраждала будівля Міністерства освіти.
Міністр освіти заявив, що усі навчальні заклади мають перейти на дистанційне навчання до кінця тижня.
МОН представило моделі навчання школярів під час війни – це очна, дистанційна, сімейна, змішана форми навчання та екстернат.
Розпочати навчання у традиційному форматі готові близько 41 відсотка всіх навчальних закладів. Найвищі показники готовності до очного навчання у Львівській та Чернівецькій областях та Києві.
Глава МОН Шкарлет підтвердив, що батьки обиратимуть формат навчання для дітей. Школи створять умови і для очного, і дистанційного навчання.
На сьогодні близько 56 тисяч переселенців мешкають в освітніх закладах, тому ОВА доручили розробити плани розміщення ВПО в інших приміщеннях.
Абітурієнти, які не зможуть виїхати на підконтрольну територію, зможуть скласти іспит у форматі онлайн співбесіди.
В Україні місцева влада сама повинна буде ухвалити рішення, як навчатися дітям у школах – офлайн чи онлайн.
З початку російського вторгнення 26 тисяч українських учителів переїхали за кордон. У МОН розповіли, чи вистачить вчителів на початок навчального року у країні.
Найбільше охочих складати мультипредметний тест у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Вінниці та Запоріжжі.
В Україні на сьогоднішній день майже 800 шкіл вже завершили навчання у 2021-2022 навчальному році.
Українські абітурієнти зможуть за кордоном скласти мультидисциплінарний національний тест для вступу до вишу. Пункти будуть у понад 20 країнах.