Обіцянка політика
Лаврик ініціюватиме адаптацію європейських стандартів у вітчизняній освіті
Джерело
Результат
5 вересня 2017 року парламент прийняв освітню реформу - законопроект № 3491-д. Нові стандарти освіти в Україні, що змінить реформа, наведемо деякі з них: школа буде трирівнева: початкова – 4 роки, вводиться з 2018 року, базова середня освіта – 5 років (гімназії), вводиться з 2022 року, профільна середня освіта – 3 роки (ліцеї та заклади професійної середньої освіти), вводиться з 2027 року.
Збільшення зарплат вчителям - "мінімалка" для викладачів складе три мінімальні зарплати. Виплати збільшать до 6,5 тисяч гривень. Натомість для вчителів запроваджується добровільна сертифікація. А у випадку її успішного проходження — 20% надбавки до зарплати.
Фінансування освіти: проектом Закону передбачається, що держава забезпечує бюджетні асигнування на освіту в розмірі, не меншому 7% валового внутрішнього продукту (у попередньому законі про освіту було 10%).
Також закон зобов'яже навчальні заклади створювати класи для учнів з особливими потребами, якщо виникне така необхідність, наприклад, на звернення батьків.
Лаврик підтримав даний законопроект.
Станом на 28 серпня 2019 року народний депутат Микола Лаврик не ініціював законопроекту щодо адаптації середньої та вищої освіти до європейських стандартів до Верховної Ради, тому обіцянка отримує статус "Не виконано".