Обіцянка політика
Горбунов пообіцяв ввести обов'язкову перевірку декларацій чиновників, політиків, суддів
Джерело
Результат
У передвиборчій програмі Народного фронту у 2014 році містився пункт, що необхідно ввести механізм «запровадження декларування чиновниками, політиками, суддями, працівниками прокуратури доходів і витрат, з обов`язковою перевіркою цих відомостей». ВРУ попереднього та цього скликання працювала над реалізацій цього положення. Зокрема, в законодавство було введено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Державні службовці мусили давати пояснення про джерела їхніх доходів і доходів членів їхніх сімей. Якщо ж чиновник не міг довести джерела доходів, то повинен був нести відповідальність – аж до кримінальної. Найтяжче покарання – ув’язнення на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
. Стаття про незаконне збагачення була найпотужнішим інструментом для нищення корупції та олігархії. Після запровадження цим норм, до Конституційного суду надійшло подання про визнання статті неконституційною від групи народних депутатів України. Їхні інтереси в КС представляє нардеп з «Народного фронту», глава регламентного комітету Павло Пинзеник.
Однак, 26 лютого 2019 року Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.
Серед підписантів під поданням був Олександр Горбунов.
Враховуючи, що народний депутат долучився до роботи по відміні положень про покарання за незаконне збагачення, що, на думку «Слово і Діло» повністю розходиться з передвиборчими заявами, обіцянка отримує статус «не виконано».