Обіцянка політика

Після початку повномасштабної війни, яку розв’язала рф проти України, моніторинг виконання обіцянок тимчасово зупинено
  • Голова Національного Банку України

Шевченко обіцяє підтримувати та захищати націоналізацію ПриватБанку

12 лютого 2021 року голова Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що буде підтримувати та захищати націоналізацію ПриватБанку.
Виконано
Сказано 12 лютого 2021 р.

Джерело

  • https://www.facebook.com/KyryloShevchenkoCEO/posts/2793551567561867
  • https://www.slovoidilo.ua/promise/51857.html
  • https://ccu.gov.ua/novyna/konstytuciyni-podannya
  • https://www.epravda.com.ua/news/2021/03/22/672173/

Результат

Нагадаємо, 13 травня 2020 року Рада ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності». Вже 21 травня президент Зеленський підписав раніше ухвалений «банківський» закон (документ 590-IX), який був однією з останніх умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Закон, серед всього іншого, передбачає, що власники і екс-власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінансової установи з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

11 червня 2020 року до Конституційного Суду України надійшло подання 64 народних депутатів щодо конституційності «банківського» закону. Автори подання розпочинають з того, що конституційна процедура розгляду закону не була дотримана, а закінчують наведенням низки положень закону, які не відповідають статтям Конституції України.

Станом на липень 2021 року, КСУ не надав висновків щодо конституційності закону. ПриватБанк залишається частиною стабільної та прозорої банківської системи, як повідомляють у Нацбанку.

За інформацією НБУ, команда юристів Національного банку бере участь у різних засіданнях, які так чи інакше пов’язані з націоналізацією ПриватБанку. Продовжуючи у судах різних інстанцій боротися за те, щоб зберегти банк у державній власності, зберегти кошти платників податків і забезпечити стабільність фінансового сектору.

Тож, можна погодитися з твердженнями Нацбанку та присвоїти статус «виконано».