У ISW розповіли, що стимулювало росію до обмінів військовополоненими

Читать на русском
Українська операція в Курській області спричинила короткостроковий ефект збільшення стимулів для росії до участі в обміні військовополоненими.
president.gov.ua

Українська операція в Курській області спричинила короткостроковий ефект збільшення стимулів для росії до участі в обміні військовополоненими.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Західні експерти назвали сценарії розвитку війни після початку операції ЗСУ у Курській областіОперація у Курській області змінила уявлення про негативний перебіг війни для України, вважають експерти. Але тепер Україна має вирішити, що робити із початковою перемогою.

Україна та росія потягом 13-14 вересня провели два обміни військовополоненими. Міністерство оборони рф заявило 14 вересня, що вони повернули 103 бійців, яких українські сили захопили в Курській області. Ймовірно, вони є військовослужбовцями строкової служби. Аналітики Інституту підкреслюють, що українські офіційні особи неодноразово заявляли, що операція під Курськом посилила переговорний потенціал України щодо обміну полоненими з росією.

«Частота обмінів полоненими між Україною та росією значно зросла після початку операції українських військ у Курській області 6 серпня, коли обидві сторони обміняли загалом по 267 полонених під час трьох окремих обмінів», – йдеться у дописі.

Відомо, що сторони провели лише три інші обміни полоненими, які охопили приблизно 405 українських та 423 російських військовополонених, у період з 1 січня по 6 серпня 2024 року.

Нагадаємо, 14 вересня ще 103 воїнів вдалося повернути в Україну з російського полону. Це 82 рядових та сержантів та 21 офіцер.

Попередній обмін полоненими з росією відбувся 13 вересня. Того дня Україні вдалося повернути додому 49 своїх громадян.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: