Кабінет міністрів України оновив правила бронювання чоловіків. Згідно з новою постановою Уряду, держоргани та державні підприємства можуть отримати відмову в бронюванні працівника, якщо інформація про нього відсутня в Реєстрі військовозобов’язаних відомостей.
Про це йдеться у постанові КМУ.
Зазначається, що відповідні зміни набрали чинності 2 жовтня, коли було затверджено «Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг». Цей порядок затверджено постановою від 5 червня 2024 року № 650, з урахуванням змін, внесених постановою Кабміну 1 жовтня 2024 року № 1125.
Згідно з інформацією Уряду, отримати бронювання можливо лише за умови, що громадяни оновили свої військово-облікові дані. Для цього військовозобов'язані українці мають перебувати на військовому обліку, мати військово-обліковий документ (паперовий чи електронний), підтвердити правильність своїх даних щодо обліку та не бути в розшуку.
Відповідно до постанови Кабміну № 76, визначені відповідні критерії, за якими підприємства можуть бути визнані критично важливими для економіки та життєдіяльності населення в особливий період.
Як повідомляється, серед цих критеріїв:
- Загальна сума сплачених податків перевищує 1,5 мільйона євро.
- Сума надходжень в іноземній валюті перевищує 32 мільйони євро.
- Підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки держави.
- Підприємство важливе для певної галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.
- Відсутність заборгованості з єдиного внеску на соціальне страхування.
- Середня зарплата працівників на підприємстві за останній квартал не менша, ніж середня зарплата в регіоні за IV квартал 2021 року.
- Підприємство є резидентом «Дія Сіті».
«Підприємство може бути визнане критично важливим, якщо воно відповідає хоча б двом із цих критеріїв. Такі підприємства мають право забронювати 50% своїх працівників, а в разі потреби – і більше», - йдеться у повідомленні.
Як відомо, Кабінет міністрів України скоротив терміни явки резервістів та військовозобов'язаних на виклик повісткою поштою до терцентрів комплектування та соцпідтримки.
Нагадаємо, 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Що змінилося для військовозобов'язаних, кому можуть дати відстрочку і яке покарання загрожує ухилистам, можна дізнатись із матеріалу «Слово і діло».
Раніше міністр оборони Рустем Умєров заявляв, що за останній рік показники мобілізації зросли втричі. При цьому у комітеті нацбезпеки уточнили, що останнім часом темпи мобілізації в Україні знизилися, порівняно з попередніми місяцями.
Також повідомлялося, що військові частини зможуть мобілізувати добровольців без участі ТЦК.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»