Вищий антикорупційний суд наклав арешт на понад 285 га земельних ділянок, які належать на праві сумісної власності підозрюваному Євгену Тозловану та його дружині Наталії. Тозлована підозрюють у причетності до справи колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.
Таке рішення ще 8 травня ухвалив ВАКС, яке частково змінила Апеляційна палата ВАКС рішенням від 20 листопада, повідомляє «Слово і діло».
Як вказується, антикорупційний суд наклав арешт на таке майно Тозлована та його дружини: п'ять квартир площами 31,8; 31,8; 32,8; 30,4 і 30,2 квадратних метри; автомобіль Mercedes-Benz GLE 350d 2021 року випуску, а також низку земельних ділянок на загальну площу 355,015 га. Представник подружжя просив скасувати арешт майна. Суд вирішив скасувати арешт понад 69 га землі, яка була куплена за особисті кошти дружини Тозлована, але лишила арештованими 285,3823 га землі, квартири та автомобіль.
«Апеляційні скарги представника в інтересах (Євгена та Наталії Тозлован – ред.) задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 08.05.2024 скасувати в частині накладення арешту на частину майна (Євгена Тозлована – ред.) у спільній сумісній власності подружжя, яке зареєстровано за (Наталією Тозлован – ред.), шляхом встановлення заборони відчуження та розпорядження відповідним майном», – ідеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.
Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.
Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»