Публічні обговорення угоди про копалини можуть зашкодити переговорам зі США – Свириденко

Читать на русском
Україна вже отримала новий текст угоди від США щодо корисних копалин. Але консенсусу ще не досягнуто, а обговорення у ЗМІ лише шкодить процесу.
facebook.com/yulia.svyrydenko

Уряд України дійсно отримав від США новий текст угоди про корисні копалини. Сторони намагаються досягти консенсусу з американськими партнерами, а будь-які обговорення договору у ЗМІ лише шкодять переговорам.

Про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко під час години запитань до уряду в парламенті у п'ятницю, передає Суспільне.

Угода зі США не передбачає передачі прав на користування українськими надрами – СтефанішинаУгода України та США про копалини не передбачає передачі прав на користування надрами чи будь-яких інших прав власності.

«Ми справді отримали текст угоди, ми зараз її опрацьовуємо. Це робоча версія, яка, по суті, відображає позицію юридичну американських радників. Ми формуємо свою позицію», – сказала вона.

При цьому Свириденко додала, що якщо виникне потреба, то відбудуться консультації з Верховною Радою щодо тексту договору. Але поки що публічні обговорення йдуть не на користь.

«Дуже важливо треба зазначити наступне: будь-які публічні дискусії наразі щодо тексту цієї угоди тільки шкодять перемовинам, і заважають нам вести конструктивну дискусію з американськими партнерами. Як тільки буде досягнутий консенсус, ми обов'язково вийдемо з публічною позицією до депутатів», – заявила міністерка.

Нагадаємо, днями президент Володимир Зеленський повідомив, що США запропонували Україні нову велику угоду щодо видобутку корисних копалин. Документ у разі підписання потрібно буде ратифікувати у парламенті.

Вчора він заявив, що нову версію договору поки не погоджено, оскільки американська сторона постійно змінює свої умови.

Сьогодні ЗМІ написали про те, що США у новому варіанті угоди про надра вимагають від України повернути всю допомогу з відсотками. При цьому раніше Зеленський повідомляв, що у попередній версії договору Україна не була боржником США.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: