Глава Мінцифри Михайло Федоров відреагував на скандал довкола бронювання військовозобов'язаних працівників компаній Glovo, Visa, Favbet Tech на період мобілізації.
Пост, присвячений цій ситуації, з'явився у Telegram.
За його словами, співробітники, яким скасували бронь, – «це не кур'єри чи ігорка, це спеціалісти топрівня». Йдеться, зокрема, про архітекторів, розробників та девопсів, які є «стратегічним ресурсом» держави.
Він зазначив, що за наказом на бронювання подали список із 54 IT-фахівців:
- ТОВ «КОРТ» – 6 осіб;
- ТОВ «Віза Україна» – 15 осіб;
- ТОВ «Гловоапп Україна» – 11 осіб;
- дочірнє підприємство «ССМ» – 6 осіб;
- ТОВ «Агрі Чейн» – 1 особа;
- ТОВ «ФАВБЕТ ТЕК» – 15 осіб.
«Лише Віза за минулий рік заплатила 146 млн гривень податків», – уточнив Федоров.
Глава Мінцифри також закликав збільшити квоти на бронювання для технологічних та інноваційних бізнесів.
«В Україні 700 тисяч заброньованих людей, і тільки 4 тисячі — з ІТ-компаній. Частка ІТ у ВВП країни майже 5%. Торік від сфери до держбюджету надійшло 20,8 млрд гривень податків. Це на 3,1 млрд гривень більше, ніж у 2022 році. Один ІТ-спеціаліст, який працює, створює та зберігає майже три робочі місця в економіці», – стверджує чиновник.
Нагадаємо, вчора ЗМІ повідомили про те, що на період мобілізації та воєнного часу Мінекономіки забронювало військовозобов'язаних працівників низки компаній, у тому числі Glovo, Favbet Tech та Visa. Ця новина викликала суспільний резонанс, після чого міністерство економіки вирішило скасувати свій наказ про бронювання співробітників вищезгаданих компаній.
Варто також зазначити, що з 18 травня набирає чинності закон про мобілізацію. У ньому зберігаються норми відстрочки від призову для низки категорій військовозобов'язаних.