У Кремлі розробляли детальні плани атак на Японію та Південну Корею, спрямовані як на військові, так і на цивільні об'єкти інфраструктури.
Про це повідомляє Financial Times, із посиланням на секретні файли 2013-2014 років.
Як зазначається, у планах йшлося про 160 потенційних цілей, серед яких атомні електростанції, мости, дороги та стратегічно важливі заводи. Близько половини цих об'єктів – цивільні (зокрема, центральний і регіональний командний штаб збройних сил Японії та Південної Кореї, радіолокаційні установки, авіабази та військово-морські об’єкти), решта цілей є військовими.
За даними ЗМІ, окрім цього, під прицілом мала б бути енергетична інфраструктура: у списку 13 електростанцій, а також нафтопереробні заводи.
Зазначається, що військові планувальники рф побоюються, що східні кордони країни будуть «оголені» та вразливі для атак у разі війни з НАТО.
Секретні документи були взяті з 29 секретних російських військових файлів за період 2008-2014 років. Як повідомляється, вони й досі вважаються актуальними для російської стратегії.
Одним із гіпотетичних сценаріїв була атака на японський острів Окусірі. У цьому випадку пропонувалося використати 12 крилатих ракет Х-101, запущених із стратегічних бомбардувальників Ту-160.
Також FT повідомляє, що у документах містилися відомості про два південнокорейські бункери командування та управління. Росія оцінювала кількість сил, необхідних для прориву оборони, розмір і потенційну продуктивність об’єктів та інші деталі.
Колишній співробітник НАТО з контролю над озброєннями та чинний працівник Центру Стімсона Вільям Альберк заявив, що ці документи та залучення Кремлем військ з КНДР для війни проти України довели, що «європейський та азійський «театри війни» нерозривно пов'язані».
Вобдночас, у Південній Кореї головними цивільними цілями є мости, але список також включає промислові об'єкти, такі як металургійний завод в Пхохані і хімічні заводи в Пусані.
«Плани росії свідчать про впевненість у своїх ракетних системах, яка, як з'ясувалося, була перебільшеною», - пише Financial Times.
Як відомо, росія проводила навчання з підготовки до масштабного нападу на Фінляндію, Балтію та Норвегію.
Нагадаємо, ранiше генсек НАТО Марк Рютте закликав країни-члени НАТО значно збільшити витрати на оборонні потреби. Вiн заявив що росія змогла зміцнити свою оборонну промисловість і зараз веде підготовку до «тривалого протистояння не тільки з Україною, а й з країнами Заходу».
Також нещодавно стало вiдомо, що НАТО посилять свою військову присутність у Балтійському морі після того, як між Естонією та Фінляндією було обірвано підводні лінії електропередач й інтернет-кабелі.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».