Повернення в Україну чоловіків призовного віку може нашкодити економіці Польщі – Forbes

Читать на русском
Допомога Варшави Києву у питанні повернення військовозобов'язаних українців може негативно вплинути на польську економіку.
Фото: glavcom.ua

Зобов'язання Польщі щодо допомоги Україні в репатріації чоловіків, які підлягають військовій повинності може істотно вплинути на польську економіку, оскільки тисячі українських громадян, які проживають у країні, можуть бути змушені залишити роботу і піти в армію.

Про це пише Forbes.

Чоловікам за кордоном перестали надавати консульські послуги: що відбуваєтьсяУкраїнські військовозобов'язані чоловіки не можуть скористатись консульськими послугами за кордоном. Деталі – на інфографіці.

Зазначається, що після оголошення Києвом нового закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня, тисячі громадян України будуть змушені покинути свої робочі місця.

«Окрім моральних питань, пов'язаних з цією обіцянкою, виникає обурення через можливість втрати робочої сили. Тисячі українців, що проживають у Польщі, можуть бути змушені покинути свої місця роботи», – йдеться у матеріалі.

Так, з понад мільйона українців, які приїхали до Польщі з початку повномасштабної війни, близько 371 тисяча – чоловіки призовного віку, які можуть підлягати мобілізації.

«Більшості українців, які прибули до Польщі після лютого 2022 року, було надано тимчасовий захист, який дає їм змогу працювати й отримувати доступ до державних послуг навіть без дійсних документів, що посвідчують особу. Однак дія цього положення закінчиться 30 червня, і неясно, чи буде його продовжено», – зазначають журналісти.

Звіт Deloitte для Управління Верховного комісара у справах біженців (УВКБ) ООН показав, що українські біженці склали від 0,7% до 1,1% ВВП Польщі в 2023 році, зміцнюючи економічну динаміку країни.

Збільшення фонду заробітної плати, приватного споживання та іноземного капіталу також сприяло зростанню державних доходів. Проте, втрата робочої сили через репатріацію може створити негативний вплив на цей розвиток.

Наприклад, більшість українців у Польщі зайняті в промисловому виробництві, транспортних послугах та будівництві. Втрата цих робітників може суттєво ускладнити функціонування цих галузей.

Таким чином, репатріація українських чоловіків може мати значний негативний вплив на економіку Польщі.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що українцям призовного віку можуть не подовжити право на перебування у Польщі.

У МВС Польщі заявили, що українським біженцям продовжать захист навіть без паспорта.

На тлі цього голова МЗС Польщі заявив, що Україна повинна проявити ініціативу для повернення чоловіків додому.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: