В Ірані було ліквідовано голову політичного бюро угруповання ХАМАС Ісмаїла Ханію. Обставини його смерті достовірно не відомі: за інформацією ЗМІ, він загинув у своїй резиденції у Тегерані внаслідок ракетного удару. Ханія був одним із головних відповідальних за напад на Ізраїль 7 жовтня минулого року, а також однією з ключових фігур у переговорах про звільнення заручників та припинення вогню у Секторі Газа. Ізраїль не брав на себе відповідальності за ліквідацію Ханії та взагалі не коментував його смерть. Але після нападу ХАМАС ізраїльтяни систематично знищують високопоставлених членів угруповання. Докладніше – на інфографіці «Слово і діло».
Через три дні після нападу ХАМАС Армія оборони Ізраїлю авіаударом по Газі ліквідувала міністра економіки угруповання Джавада Абу Шамалу та міністра національних відносин Закарію Абу Маамара.
17 жовтня у Газі було ліквідовано голову Ради ХАМАС Усаму Мазіні: в Ізраїлі заявили, що він відповідав за ув'язнених і керував терористичною діяльністю проти країни. Мазіні був одним із переговорників щодо обміну полоненими.
22 жовтня під час повітряної атаки на Газу було ліквідовано заступника керівника ракетних сил ХАМАС Мухаммада Катамаша. У ЦАХАЛ заявили, що він відповідав за планування та реалізацію ракетних ударів по Ізраїлю та за управління артилерією. Менш ніж за тиждень було завдано удару по командувачу військово-морських сил ХАМАС Ратібу Абу Цахібану.
У списку ліквідованих Ізраїлем також командир спецназу Алі Кадхі, командир ВМС Акрам Хіджазі, чотири заступники командира батальйону – Айман Швейда, Абед Альрахман, Халіль Татрі та Халіль Мухаез, командири батальйонів Мустафа Далул та Вессам Фархат, заступник командувача військового крила ХАМАС Марван Ісса, командир ракетних систем Хасан Акаша, офіцери комітету з надзвичайних ситуацій – Саїд Кутб Хашаш, Усама Хамад Дахір та Хаді Абу аль-Рус.
Нагадаємо, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан попросив видати ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, міністра оборони країни Йоава Галанта та трьох лідерів ХАМАС (серед них був Ханія). «Слово і діло» розібралося, у чому їх звинуватили та якою була реакція світу.
У квітні Іран провів проти Ізраїлю операцію «Правдива обіцянка», вперше безпосередньо атакувавши ракетами та дронами. З інфографіки можна дізнатися, хто підтримав Іран та Ізраїль у цій ситуації, а які країни офіційно зберігали нейтралітет.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»