Рішення Джо Байдена дозволити Україні використовувати ракетні системи ATACMS для ударів по рф може значно ускладнити спроби Дональда Трампа досягти примирення між Москвою та Києвом.
Про це пише головний кореспондент CNN з питань міжнародної безпеки Нік Пейтон Волш.
Він зауважив, що підхід адміністрації Байдена до цього питання відзначається тією ж самою схемою, що й у попередніх випадках.
«Запити України щодо HIMARS, танків Abrams, F16 завжди починалися з відмови, а потім, коли ситуація наближалася до критичної точки, питання погоджували», — пише журналіст.
Волш називає дозвіл на використання високоточних ракет США для атак по росії «досить провокаційним». Однак він визнає, що рф наразі значно ослаблена і навряд чи готова до відкритого конфлікту з Заходом.
Журналіст також підкреслив, що Білий дім вважає розгортання північнокорейських сил на Курщині важливим фактором, який вплинув на рішення про дозвіл — це США реагують на ескалацію з боку Москви. Згідно з його словами, Байден вважає це відповіддю на загострення ситуації. На думку кореспондента, цей крок Байдена підвищує ставки в війні, яку Дональд Трамп має намір завершити.
Нагадаємо, ранiше видання The New York Times повiдомило про те, що президент США Джо Байден вперше санкціонував застосування Україною далекобійних ракет ATACMS по території росії.
Згодом у ЗМI з'явили повiдомлення про те, що Франція та Велика Британія слідом за відповідним рiшенням США також дозволили Україні завдавати удари вглиб російської території своїми ракетами SCALP та Storm Shadow.
А пiзнiше повідомлення про дозволи від західних партнерів прокоментував президент Володимир Зеленський.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»