Російський диктатор володимир путін і президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня підписали договір про «всеосяжне стратегічне партнерство» між двома країнами.
Про це повідомляють російські ЗМІ.

Повідомляється, що договір між рф та Іраном стосується зокрема співпраці «у сфері оборони та безпеки».
«У новому договорі росії та Ірану поставлені амбітні завдання, це проривний документ», – заявив путін на пресконференції.
За словами російського диктатора, позиції росії та Ірану щодо більшості зовнішньополітичних питань збігаються, а відносини рф та Ірану будуються на основі принципів «рівноправності, поваги та взаємовиручки».
У свою чергу, президент Ірану заявив, що підписаний договір з Москвою відкриє «новий великий розділ у двосторонніх відносинах». Передбачається, що нова угода діятиме протягом 20 років. Після цього терміну країни зможуть продовжувати договір.
ЗМІ опублікували деякі положення договору між росією та Іраном.
У документі, зокрема, сказано, що:
якщо одна із сторін зазнає агресії, друга «не надаватиме жодної допомоги агресору, а сприятиме, щоб розбіжності були врегульовані».
сторони не повинні допускати використання своїх територій «для підтримки сепаратистських рухів та інших, що загрожують стабільності та територіальній цілісності».
військове співробітництво включає обмін військовими та експертними деоєгаціями, заходи кораблів у порти кожної зі сторін, підготовку військових кадрів, обмін курсантами, проведення спільних морських операцій.
сторони домовилися протидіяти «загальним військовим загрозам та загрозам безпеці регіонального характеру».
Договір також охопить й інші сфери: економіку, торгівлю, енергетику, науку, технології.
Зазначимо, у минулому році угоду про всеосяжне стратегічне партнерство росія уклала з КНДР.
Нагадаємо, підписання договору між рф та Іраном анонсувалося ще у грудні. При цьому Іран, як відомо, допомагає рф постачанням зброї та дронів для ведення війни в Україні.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»