До кінця століття через спеку в Європі можуть загинути більше 2 млн людей – дослідження

Читать на русском
Згідно з дослідженням, до кінця століття в європейських містах можуть загинути ще 2,3 мільйона людей через екстремальні температури.
Фото: AP

До кінця століття екстремальні температури можуть спричинити загибель 2,3 мільйонів людей у європейських містах.

Про це йдеться у дослідженні, проведеному вченими з Лабораторії моделювання довкілля та здоров'я (EHM), Лондонської школи гігієни та тропічної медицини (LSHTM) та опублікованому в журналі Nature Medicine.

До 2050 року більшість міст світу не зможуть приймати літню Олімпіаду через спеку – дослідженняЕкстремальна спека стає дедалі серйознішою загрозою для спортсменів. До 2050 року у більшості міст буде надто спекотно для літньої Олімпіади.

Дослідники проаналізували дані про температуру та смертність у 854 містах у 30 європейських країнах, щоб спрогнозувати можливі випадки смерті, пов'язані з температурою, у період з 2015 до 2099 року.

Результати показують, що навіть за найоптимістичніших сценаріїв кількість смертей, пов'язаних зі спекою, перевершить кількість смертей, спричинених холодом.

За оцінками вчених, до 2099 року зміна клімату може призвести до більш ніж 2,3 мільйонів додаткових смертей, пов'язаних з температурою, у 854 європейських містах, якщо викиди вуглецю не будуть скорочені.

Найбільш постраждають середземноморські регіони, зокрема східна Іспанія, південна Франція, Італія і Мальта.

За прогнозами, до кінця століття в Барселоні буде зафіксовано найбільшу кількість смертей, пов'язаних із температурою – 246,1 тисяч. За нею слідують два італійські міста: Рим із прогнозованими 147,7 тисячами смертями та Неаполь із 147,2 тисячами.

Четверте місце у списку займає ще одне іспанське місто Мадрид (129,7 тисяч), а на п'ятому місці – італійське місто Мілан (110,1 тисяч).

Далі йдуть Афіни з прогнозованою кількістю смертей 87,5 тисяч, за ними – Валенсія (67,5 тисяч), Марсель (51,3 тисяч), Бухарест (47,5 тисяч) та Генуя (36,3 тисяч).

Нагадаємо, вчені підтвердили, що 2024 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень.

В 2023 році в Європі через аномальну спеку загинули майже 48 тисяч людей. Рівень смертності був би на 80% вищим, якби люди не адаптувалися до підвищення температури за останні два десятиліття.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: