У Міноборони відповіли, чому закон про демобілізацію все ще не готовий

Читать на русском
Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко заявила, що робота над законопроєктом ще триває, оскільки військове керівництво планує всі важливі операції.
Генштаб ЗСУ

Міноборони та Генеральний штаб ЗСУ поки не доопрацювали законопроєкт про демобілізацію, оскільки зараз дуже важливо не допустити провалу військових операцій, які ведуть наші бійці. Тому процес дещо затягнувся.

Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко під час години запитань до уряду на засіданні Ради у п'ятницю, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Демобілізація в Україні: як змінювалися плани владиНаближаються треті роковини повномасштабного вторгнення росії, і питання про демобілізацію військових стає все більш гострим. Як змінювалися плани та обіцянки влади – на інфографіці.

«Міністерство оборони разом із Генеральним штабом веде роботу щодо підготовки цього законопроєкту... Позиція Генерального штабу, позиція головкому, начальника Генерального штабу дуже важлива для цього законопроекту, тому що саме вони відповідальні за успіх військових операцій, які зараз ведуться нашими військовослужбовцями», – сказала Черногоренко.

Вона зазначила, що всі розуміють соціальну значущість цього законопроєкту, але для нього потрібна спільна робота і «ми її дуже швидко ведемо».

Нагадаємо, 11 квітня 2024 року Верховна рада ухвалила закон про мобілізацію. Тоді ж парламент зобов'язав Кабмін (зокрема Міноборони) напрацювати протягом восьми місяців законопроект про демобілізацію.

У грудні минулого року в Міноборони заявили, що законопроект про демобілізацію фактично розроблений та готовий, проте є проблеми з його реалізацією.

У січні цього року в Міноборони повідомили, що потрібно опрацювати механізми, за якими змінюватимуть таку велику кількість бійців на фронті. Тоді відомство повідомляло, що на доопрацювання закону потрібно ще приблизно три місяці.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: