Колишній народний депутат Дмитро Крючков ще 15 лютого виїхав за кордон і не повернувся. Сам політик продовжує брати участь в судових засіданнях шляхом відеоконференції, але в Україну не повертається.
Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 30 травня, повідомляє «Слово і діло».
Як вказується, Крючков має п'ятьох дітей, що дозволяє йому без перешкод покидати Україну. Раніше він виїздив на кілька днів і повертався, але 15 лютого виїхав за кордон і вже в Україну не приїздив. Крючкова обвинувачують у двох кримінальних провадженнях, які перебувають на стадії судових дебатів. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі в одній справі і ще до 12 років в іншій.
Прокурор САП просив заарештувати Крючкова з альтернативою 151,4 млн грн застави, а також покласти низку обов'язків, зокрема, здати закордонні паспорти. На його думку, обвинувачений вирішив ухилятися від виконання вироку у випадку встановлення його провини. Сам Крючков заперечував проти задоволення клопотання. Він повідомив, що наразі він має право на постійне проживання в Монако. До цього екснардеп перерахував добровільно 7 млн грн застави на потреби Збройних сил України. Захисник Крючкова теж заперечував і зазначив, що попри виїзд, обвинувачений продовжує брати участь в засіданнях через мобільний телефон.
«У задоволенні клопотання прокурора САП про застосування обвинуваченому (Крючкову – ред.) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою – відмовити», – йдеться в рішенні.
Рішення ухвалила колегія у складі: головуючий Євген Крук, судді Олексій Кравчук та Інна Білоус. На їх думку, наразі не встановлено ризику переховування обвинуваченого від суду, Крючков мав належну процесуальну поведінку, має стійкі соціальну зв'язки, зокрема, п'ятьох дітей і офіційний шлюб.
Нагадаємо, САП обвинувачує екснардепа Дмитра Крючкова в зловживаннях За версією обвинувачення, у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.
Загальні збитки енергопостачальним компаніям у справі складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»