Напередодні влада російської Бєлгородщини ухвалила рішення про запровадження там режиму НС федерального рівня. Із сусідньої Курщини, яка значною мірою перебуває під контролем ЗСУ, триває евакуація людей. Аналітики «Слово і діло» вже дослідили, без чого залишиться росія у разі втрати Курської області, сьогодні пропонуємо звернути увагу на основні показники Бєлгородщини.
Бєлгородська область входить до Центрального федерального округу росії, її площа становить 27 100 квадратних кілометрів.
За даними з відкритих джерел, у Бєлгородській області проживає 1 млн 514 тисяч осіб – серед 83 суб'єктів росії регіон опинився на 29 місці. У самому обласному центрі Бєлгороді мешкають приблизно 340 тисяч осіб (за даними перепису населення за 2021 рік).
З понад 1,5 мільйона населення 825 тисяч – працездатного віку. Людей пенсійного віку на Бєлгорощині – 493 тисячі (28 місце в рф).
Середньодушові грошові доходи населення оцінюються у 41 тисячу рублів на місяць. Це трохи більше, ніж на тій же Курщині. За цим показником Бєлгородська область на 22-му місці у росії.
Економіка Бєлгородської області побудована, передусім, на промисловості. Ключовими є машинобудування, металургія, виробництво будівельних матеріалів, гірничодобувна та харчова промисловість.
Серед найбільших підприємств регіону – Стойленський гірничо-збагачувальний комбінат, Лебединський гірничо-збагачувальний комбінат, Оскольський електрометалургійний комбінат ім. А.А. Угарова, Старооскольський завод пластмас «Осколпласт», Оскольський завод металургійного машинобудування.
У Бєлгородській області 2 млн 131 тисяча гектарів сільськогосподарських земель, а також понад 242 тисячі гектарів лісових земель.
У цьому регіоні зосереджено понад 40 відсотків розвіданих запасів залізних руд росії. А весь видобуток корисних копалин на Бєлгородщині оцінюється в 243,7 млрд рублів на рік. Це 18-те місце по всій росії.
За рік Бєлгородська область направляє до консолідованого бюжету рф приблизно 192 млрд рублів (податки та інші збори). За цим показником Бєлгородщина на 34 місці в росії.
В інтегральному рейтингу соціально-економічного розвитку російських регіонів (дослідження Фонду розвитку громадянського суспільства за підсумками 2023 року) Бєлгородська область опинилася на 30-му місці (з 83 суб'єктів).
Нагадаємо, «Слово і діло» писало, які соціально-економічні показники демонструє Курська область, порівняно з іншими російськими регіонами.
Також ми докладно розповідали, як жилося Донбасу та Криму до приходу росії та якими були їхні довоєнні економічні показники.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»